O nas

 

Jesteśmy osobami o zróżnicowanych pasjach, poglądach i bagażach doświadczeń, które łączy jeden cel – szerzenie idei równości. Zależy nam na świecie bezpiecznym dla każdego, bez względu na płeć, wiek, pochodzenie, orientację seksualną, wyznanie czy stan zdrowia. Uważamy, że w XXI wieku nikt nie powinien padać ofiarą jakiejkolwiek formy dyskryminacji. Walczymy z uprzedzeniami od 2018 roku, głównie na terenie Zielonej Góry.

Oprócz organizacji eventów działamy lokalnie, szerzymy świadomość oraz wiedzę na temat osób LGBT+, seksualności (niestety wciąż owianej tabu), zdrowia psychicznego, tworzymy grafiki, staramy się o równe prawa dla grup nieuprzywilejowanych, nawiązujemy współpracę z niezwykłymi osobami – artystami, rzemieślnikami, aktywistami i politykami.

Nie zatrzymujemy się! Nasz Instytut ma charakter organizacji pozarządowej. Przewodzi jej prezes Kacper Kubiak – od grudnia 2020r. (wcześniej Mateusz Krobski). Od 2021 roku funkcje w zarządzie Instytutu pełnią: Marta Jankowska i Jolanta Mierkiewicz. Posiadamy też medyczną radę programową, której przewodniczy Bartłomiej Patka. W nasze grono, liczące około 50 osób, przyjmujemy każdego! Wszystkie formy wsparcia dla działań Instytutu Równości są bezcenne.
Jeśli tak, jak my, pragniesz tworzyć bezpieczną przestrzeń i walczyć o lepsze jutro, masz ciekawy pomysł – zapraszamy do kontaktu.

NASZE DZIAŁANIA

Od tego czasu mogliście poznać nas na m.in. dwóch zielonogórskich Marszach Równości pod patronatem marszałek i prezydenta miasta, happeningach z okazji Dnia Przeciwko Homofobii, protestach ,,Jestem człowiekiem, nie ideologią!", Strajku Kobiet oraz wielu innych eventach o tematyce równościowej. Towarzyszyliśmy także przy organizacji wydarzeń takich jak One Billion Rising, protest Black Lives Matter, czy też pierwszy transgraniczny Marsz Równości zorganizowany na granicy Słubice-Frankfurt nad Odrą. Pojawiliśmy się z naszym namiotem na festiwalu Woodstock w 2019 r. Posiadamy oryginalny, tęczowy merch, który cieszy się dużym powodzeniem na każdym wydarzeniu ???? . Dzięki naszym staraniom Zielona Góra została pionierskim miastem uchwalaljąc deklarację przeciwko nienawiści i dyskryminacji wobec LGBT+ które powoli uchwalają inne gminy w wojewoództwie lubuskim. Mimo, iż czasy od rozpoczęcia pandemii w Polsce nie są najbardziej przychylne działaniom terenowym, rozwijamy się prężnie niczym tęcza na pochmurnym niebie.

WESPRZYJ NAS

Jeśli chcesz wesprzeć naszą działalność, możesz to zrobić za pośrednictwem https://patronite.pl/instytutrownosci Możliwe jest również dokonywanie bezpośrednich wpłat na nasze konto bankowe. 94 1600 1462 1822 0911 1000 0001 z tytułem przelewu: "Przelew na cele statutowe".

Wspieram: 20

Potrzebujemy tylko podstawowych danych

Możecie także ustawić w swoim banku comiesięczny przelew, dzięki któremu będziesz mógł nas regularnie wspierać. Zapraszamy do wpłat na konto

Numer konta stowarzyszenia
15 1140 2004 0000 3902 7880 5588

SWIFT: BREXPLPWMBK
mBank S.A.(RETAIL BANKING) Skrytka nr 2108, 90-959 Łódź

Tytułem: Darowizna na cele statutowe